ÜRÜNLERİMİZ

Teknik Özellikler

  • Gerilim: 220 V
  • Güç: 32 W
  • Frekans: 50 Hz
  • Ağırlık: 4,25 kg
  • Boyutlar (BxGxY): 39x22x23 cm
  • Etkili Alan: 50 m2
  • UV Florasan Ort. Ömrü: 8000 saat

Ürün Açıklaması:

Aerem19 bulunduğu ortamın havasindaki virüsler,bakteriler ve mantarlar gibi zararlı mikroorganizmalardan arındıran bir cihazdır. Aerem19 içerisine fanlar yardımıyla aldiği havayı, kapalı alanda bulunan UV-C ışıklar ile virüs ve bakterilerden arındırarak tekrar ortama vermektedir. Aerem19 bulunduğu ortamın havasindaki virüsler ve bakteriler gibi zararlı mikroorganizmalardan arındıran bir cihazdır. Aerem19 içerisine fanlar yardımıyla aldiği havayı, kapalı alanda bulunan UV-C ışıklar ile virüs ve bakterilerden arındırarak tekrar ortama vermektedir. UV-C ışık güneşin zararlı ışınlarını içermektedir ve cildiniz ve gözlerinizde ciddi kalıcı hasarlara neden olabilir. Aerem19 cihazı UV-C ışınlarının siz kullanıcılarımıza ulaşmasını engelleyerek çalışmaktadır.

UV ışınının en büyük antimikrobik etkinliği 250-260 nm (253.7 nm) dalga boyu bölgesindedir. Bu dalgaboyu, DNA tarafından en etkin şekilde absorbe edilen dalga boyudur. Hücresel DNA’larca absorbe edilen UV radyasyon enerjisi, bitişik timin bazları arasında kimyasal kovalen bağlar oluşturarak timin dimerleri meydana getirir.Bu UV nedeniyle oluşan timin dimerleri DNA iplikçiklerinde katlanmalara neden olur, DNA’nın doğal helikal yapısı bozulur. Bu durum hücre bölünmesi öncesi kromozom replikasyonunu güçleştirir, genlerin transkripsiyonu ve ekspresyonu yapılamaz. Kromozom replikasyonu yapılabilse bile üreyemeyen hücreler ortaya çıkacaktır. Timin dimerleri yaşamsal fonksiyonları olan genlerde görüldüğünde, DNA replikasyonunu engellediğinde öldürücüdür.

Akademik Çalışmalar:

Sıkça Sorulan Sorular

Ultraviyole mikrop öldürücü ışın (UV-C), Ultraviyole C ışığı kullanarak mikroorganizmalardaki nükleik asitlerine zarar vererek, DNA’larını bozar ve mikroorganizmaları etkisiz hale getirmekte kullanılan bir metottur.
Evet-Germicidial(UVC) lambalar çoğu virüs, havadaki bakteri ve küf sporlarının% 99,9'unu öldürür.
UVC lambalar çok fazla ısı üretmez - yaklaşık olarak floresan lambalar kadar ısı üretirler.
UV-C, 100nm - 280nm arası ultraviyole spektrumunda seyreder. Dalgaboyunun en etkili ve mikrop öldürücü/ dezenfektan kategori olarak nitelendirilen dalgaboyu 253.7nm’dir. Mikrop öldürücü/ dezenfektan ışık; virüs, bakteri ve diğer patojenlerin işlevlerini ve üreme kabiliyetlerini kaybetmesini sağlar.
Germicidial (UV-C) ışıkları tıp endüstrisinde on yıldan fazla bir süredir kullanılmaktadır. Mikroorganizmaları (Virüsler, bakteriler, mikroplar) yok etme yetenekleri nedeniyle. Endüstriyel ve Tıbbi alanlar UV ışığını mikropları, virüsleri, bakterileri ve küfleri öldürmek için çok güvenilir bulmuştur.
Gözler de UV radyasyonuna karşı duyarlıdır. Hatta birkaç dakika UVCye maruz kalmak bile photokeratisise ( cornea inflamasyonuna ) ve conjunctivits ( conjuctiva inflamasyonuna) neden olabilir. İki durum da acılıdır fakat kalıcı değildir.
Akut ( kısa dönem ) etkileri, kızarıklık yada deri yaralanmaları ortaya çıkabilmektedir. Yüksek seviyelerde maruz kalınması durumunda ortaya çıkacak yanıklar ciddi bir tehlike olabilmektedir. Kronik ( uzun dönem ) maruz kalma durumunda, ayrıca yaşam süresi boyunca ne kadar ölçekte maruz kaldığınza bağlı olarak kümülatif riskler mevcuttur. Yüksek dozda uzun süreli kümülatif riskler derinin erken yaşlanması ve deri kanseri olabilmektedir.